1

Що таке наявний курс валют і як він встановлюється?

16 July 2019

Часті коливання вартості гривні пов’язані з нестабільною економіко-політичною ситуацією в Україні. Тому для обміну на вигідних умовах потрібно ретельно вивчати актуальні валютні курси і їхню динаміка.

Українські банки використовують міжбанківський валютний курс, щоб здійснювати операції між собою. А наявний курс існує для населення, що бажає купити або продати гроші в обмінних пунктах або на чорному ринку. У цій статті ми розповімо про ключові фактори, що формують ціну національної валюти та іноземних грошових знаків.

Наявний курс валют: джерела формування

наявний курс валютКурс українського національного грошового знака встановлюється МВРУ – міжбанківським валютним ринком України. На цьому ринку місцеві банки торгують один з одним постійно, пропонуючи купити або продати певну суму грошей. На чолі ринку стоїть Національний банк. Якщо він залишається не задоволеним результатом торгів, застосовуються інтервенції. НБУ скуповує надлишки грошової маси або, навпаки, вливає кошти в економіку.

Наявний курс валют залежить від балансу між попитом та пропозицією. Попит на інвалюту формується за рахунок:

 • споживання місцевим населенням імпортованих товарів і послуг;
 • обсягів виплати боргових зобов’язань юридичними та фізичними особами.

Основними джерелами формування пропозиції є приплив коштів за рахунок експорту товарів із країни, фінансової підтримки Міжнародного Валютного Фонду та кількості кеша, привезеного українцями через границю.

Міжбанківський ринок прямо впливає на наявний валютний курс. Якщо перевищено рівень попиту над рівнем пропозиції, то в період торгів грошовий знак дорожчає. Також вартість валюти може рости при поширенні слухів державою та оголошенні важливих новин. Наприклад, про відмову МВФ передавати черговий транш в Україну.

На тіньовому ринку часто відбуваються спекуляції з валютами. Його учасники, у яких здійснюється покупка та продаж наявної валюти, прагнуть створити ажіотаж штучним образом, щоб максимізувати особистий прибуток. Коли серед населення поширюються панічні настрої, відбувається різке спустошення запасів інвалюти. Попит моментально підвищується, а гривня знецінюється.

Також для оцінки наявного курсу грошових знаків потрібно враховувати економічну ситуацію в країні. Рекомендується аналізувати наступні показники:

 • динаміку ВВП і ВНП;
 • збалансованість бюджету;
 • обсяг зовнішніх боргових зобов’язань;
 • темпи інфляції;
 • купівельну спроможність;
 • рівень безробіття;
 • сальдо платіжного балансу;
 • індекс ділової активності.

Наявний курс також формується за рахунок фінансово-політичної ситуації в державі. Якщо країна конфліктує на міжнародній арені, всередині міняється влада або законодавство, а інвестиційна активність падає, національний грошовий знак девальвується.

Вигідний наявний курс і обмін в Одесі від Money 24

курс валют наявнийЦікавитеся, де знайти вигідний наявний курс обміну валют в Одесі?  Це нескладно, варто лише звернутися в компанію Money 24.

Ми створили зручний онлайн-сервіс, що дозволяє:

 1. спостерігати за коливаннями обраного котирування, аналізувати її поводження, а також прогнозувати подальші тренди;
 2. консультуватися з фахівцями, що пропонують допомогу в грошових переказах;
 3. створювати електронні заявки на обмін, фіксуючи актуальну ставку обраної грошової одиниці.

Перед відвідуванням обмінного пункту Money 24 в Одесі рекомендуємо скористатися онлайн калькулятором, щоб розрахувати точну суму, що вийде після конвертації.

Схожі публікації
Онлайн обмін валют: у яких обмінках онлайн вигідний курс валют
Онлайн обмін валют: у яких обмінках онлайн вигідний курс валют
25 September 2019

Покупка та продаж валюти онлайн набирає популярності з кожним днем, угоди з готівкою не виключення. Головна перевага такого обміну, що курс валют ...