1

Подорожчання долара та євро: актуальні тенденції валютних курсів в Одесі

25 Січня 2022

Останнім часом відбувається безліч змін, що стосуються політичного та економічного стану України. У зв’язку з цим з’являються коливання в динаміці курсу долара США та євро щодо гривні. Пропонуємо разом із компанією Money 24 докладніше розібратися у цих змінах, дізнатися, який курс долара для покупки в Одесі пропонується зараз, та які прогнози висловлюють експерти на 2022 рік.

Динаміка курсу долара та євро в Одесі

За останній рік змін у котируваннях USD/UAH та EUR/UAH було досить багато. У січні 2021 року вартість американської валюти трималася на рівні 28.2 гривень, але потім почала поступово знижуватися. До березня ціна опустилася до 27,5 гривень. Після короткочасного підйому до 28 UAH долар знову почав дешевшати. І така тенденція зберігалася практично весь рік – до кінця листопада. Тоді курс долара в Одесі, щоб купити валюту, складав 26.1 UAH. Після цього стався переламний момент і грошовий знак США почав зростати в ціні. Така динаміка зберігається досі, та зараз придбати USD можна за 28.2 гривень.

У динаміці євро за останній рік теж було багато змін. На початку 2021 року іноземна валюта коштувала 34,2 гривні. Потім відбувався поступовий спад, і до квітня вартість євро сягнула 32.6 гривень. Протягом наступних двох місяців курс виріс приблизно на одну гривню, а потім почав поступово знижуватися. Така тенденція, як і у випадку із доларом, тривала до листопада 2021 року. Купівля євро – це було вигідне рішення на той момент, тому що валюта коштувала 29,9 UAH. За останні місяці курс виріс, і зараз він складає 31.95 UAH.

де вигідно обміняти євро на долари в Одесі

Яким буде курс долара та євро в Одесі у 2022 році

Існує кілька сценаріїв щодо курсу долара на 2022 рік:

  1. Кабінет Міністрів України, складаючи бюджет на рік, заклав середньорічну вартість валюти на рівні 28.6 гривень. Вважається, що до кінця року ціна може вирости ще на 10 копійок;
  2. На думку Міністерства економіки України, усереднене значення курсу USD/UAH становитиме 27.8 гривень, а в останні місяці збільшиться до 28.1 гривень;
  3. Згідно з прогнозами Міжнародного валютного фонду, вартість долара протягом року утримуватиметься на позначці 27.4 гривень;
  4. За сценаріями фінансових аналітиків, банкірів та інвестиційних компаній ціна американської валюти перебуватиме у діапазоні 27.8-28.15 гривень.

Що стосується майбутнього курсу євро, то практично всі сходяться до однієї думки. Очікується, що середньорічний курс європейської валюти коливатиметься від 30 до 32 гривень.

Девальвації гривні щодо євро та долара можуть сприяти такі фактори, як збільшення дефіциту платіжного балансу, зростання цін на сільськогосподарську продукцію, руду та метали, а також загострення конфлікту з Російською Федерацією. Але на національну валюту може очікувати позитивна динаміка за умови скорочення боргових виплат, активної співпраці з МВФ та збільшення кількості грошових переказів від українців з інших країн.

Де вигідно міняти євро та долари в Одесі

Якщо вам цікаво, де вигідно обміняти євро на долари в Одесі, звертайтеся в компанію Money 24. З нашою допомогою ви можете:

  • Зафіксувати актуальний валютний курс;
  • Вивчити динаміку USD та EUR;
  • Скористатися онлайн-калькулятором;
  • Дізнатись, за якою ціною можна продати долар в Одесі.

Також ми допомагаємо з організацією внутрішніх та зовнішніх грошових переказів, обміном старих купюр на нові. У нашому відділенні можна вигідно конвертувати валюту оптом та в роздріб.